Glistnik Jaskółcze ziele na kurzajki i brodawki.

Tutaj dowiesz się jak używać Glistnik Jaskółcze ziele na kurzajki i brodawki. Gdzie najłatwiej go znaleźć oraz jak go stosować.

Spis treści:

Zdjęcie Glistnik, Jaskółcze ziele

Glistnik Jaskółcze ziele co to ?

Glistnik Jaskółcze ziele jest to roślina pospolicie występująca na terenie Polski (jak też Europy i nie tylko). Dość łatwo ją rozpoznać (jest charakterystyczna i powszechna) Najczęściej tą wspaniałą roślinę znajduję na skraju lasu, co nie oznacza że nie rośnie w innych lokalizacjach. Przez przypadkowego przychodnia uznana może bać za mało estetyczny chwast. Jednak sięgając do literatury okazuję się że od lata jest z powodzeniem, często  stosowana w przypadku  wielu dolegliwości.

glistnik jaskolcze ziele
Zdjęcie kwiat Glistnika Jaskółczego ziela

Wskazania do stosowania glistnik jaskółcze ziele na kurzajki i brodawki:

Glistnik Jaskółcze ziele Na kurzajki i brodawki można stosować świeżą roślinę. Wystarczy przełamać  lub przeciąć łodygę, ze środka wypłynie miąższ rośliny (sok)  wpadający w odcień brudnego żółtego czy wręcz pomarańczowy. To co wypłynie nakładamy na kurzajkę lub brodawkę. Bardzo dobrą praktyką jest stosowanie do zbioru rośliny rękawiczek oraz zwracanie uwagi na fakt że gdy nie zachowamy rozwagi i czystości możemy, podrażnić błony śluzowe poprzez przeniesienie na niego świeżego soku.
Wzmocnić działanie można i warto przez, Odmoczenie w wodzie z szarym mydłem miejsca występowania zmiany, oraz jej dokładne wytarcie i osuszenia przed zastosowaniem.

Przeciwskazania:

Glistnik Jaskółcze ziele według badań powinno być stosowane rozważnie w odpowiedniej ilości, ponieważ poza dobroczynnymi właściwościami wykazuję też inne niepożądane które mogą czasem wystąpić u osób stosujących to zioło wewnętrznie.

Zdjęcie Glistnik, Jaskółcze ziele

Jak przechować właściwości soku rośliny ?

No dobrze, okres wegetacji rośliny przypada od kwietnia do września, natomiast najlepszy czas na zbiory to maj i czerwiec. Więc co zrobić aby móc korzystać z dobrodziejstw  tej rośliny. . . ? . . . Zrobić nalewkę z glistnikiem.  Która umożliwi skorzystanie z dobroczynnych właściwości gdy świeża roślina nie będzie dostępna, czyli na przykład w zimie lub późną jesienią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.